SEAT Tarraco: światowa premiera 7-osobowego SUV-a SEAT-a!

 

Przed Wami SEAT Tarraco!

Najnowszy model SEAT-a, który został zaprojektowany i opracowany w fabryce w Martorell w Barcelonie. Jego produkcja realizowana będzie w Wolfsburgu. Nowy Tarraco znajduje się na szczycie rodziny SUV-ów SEAT-a jako większy brat modeli Ateca i Arona.

Najnowocześniejsza technologia Tarraco, dynamiczna, zwinna obsługa, praktyczność i funkcjonalność współgrają z eleganckim designem w nowej odsłonie. Najnowszy SUV SEAT-a łączy wiele zalet wynikających ze swojej powiększonej sylwetki, aby z powodzeniem wpisywać się w miejski styl życia jego kierowcy.

SEAT TARRACO w sprzedaży już na początku 2019 roku!

Wraz z rozwojem rynku SUV-ów, Tarraco odegra kluczową rolę w ofercie SEAT-a. Model ten zostanie wprowadzony do sprzedaży już na początku 2019 roku, wzmacniając ofertę marki w czasie jej wzrostowej tendencji.

Nowy, 7-osobowy SUV posiada kluczowe cechy wszystkich samochodów z gamy SEAT-a: dynamiczny design i codzienną funkcjonalność, sportowego ducha i komfort, dostępność i jakość, technologię i emocje. SEAT Tarraco przeznaczony jest dla kierowców, którzy potrzebują użyteczności pięcio- lub siedmioosobowego auta, praktyczności wynikającej z wyższej pozycji za kierownicą, ale także wyjątkowych walorów estetycznych pojazdu. Cechy te zachowane są w obu dostępnych wersjach wyposażenia: Style i Xcellence.

Nowy SEAT Tarraco został zaprojektowany dla kierowców szukających funkcjonalności i emocji. To samochód dla ludzi, którzy potrzebują praktycznego pojazdu z nawet siedmioma miejscami do przewożenia rodziny oraz przyjaciół, ale jednocześnie doceniających auto, które reaguje na potrzeby kierowcy i oferuje dynamiczne osiągi.

Kluczem łączącym praktyczność i dynamikę jest konstrukcja modelu oparta na platformie MQB-A – najnowszej technologii Volkswagen Group, która zapewnia szerszy rozstaw osi.

Adaptacyjne zawieszenie (DCC) zapewnia idealną równowagę między sportowymi emocjami za kierownicą a komfortem podczas jazdy na dłuższych dystansach, niezależnie od nawierzchni. Kierowca może wybrać jeden z dostępnych trybów jazdy lub skorzystać z automatycznego doboru przez system, dostosowujący się do nawierzchni i stylu jazdy kierowcy.

Płynna jazda związana jest z wydajnością i niezawodnością układu napędowego. Wszystkie silniki maksymalnie wykorzystują bezpośredni wtrysk, turbodoładowanie i system Start & Stop, oferując moc wyjściową od 150 KM do 190 KM.

Dostępne będą dwa warianty benzynowe. Pierwszy to czterocylindrowy 1,5-litrowy silnik TSI o mocy 150 KM, połączony z sześciobiegową manualną skrzynią biegów z napędem na przednią oś. Drugi z nich to silnik 2.0 o mocy 190 KM sprzężony z siedmiobiegową skrzynią DSG z napędem 4Drive. W ofercie pojawią się również dwa silniki 2.0 TDI o mocy 150 KM lub 190 KM. Wersja 150 KM będzie dostępna z napędem na przednią oś, sześciobiegową skrzynią manualną lub z napędem 4Drive i siedmiobiegową DSG. Wersja o wyższej mocy będzie oferowana wyłącznie w wariancie 4Drive/7-biegowa DSG. W przyszłości pojawią się także inne warianty jednostek napędowych.

SIĘGAJ PO WIĘCEJ

Nowy SEAT Tarraco posiada wszystkie systemy wspomagania jazdy potrzebne do zapewnienia jej komfortu i bezpieczeństwa, nawet w bardziej wymagających warunkach. Poza Lane Assist i Front Assist samochód wyposażony jest opcjonalnie w system wykrywania martwego pola, wykrywania znaków drogowych, asystenta jazdy w korku, aktywny tempomat, asystenta świateł i Emergency Assist.

SUV Tarraco przenosi na wyższy poziom także bezpieczeństwo kierowcy, wprowadzając systemy Emergency Call, Pre-crash Assist i Rollover Detection, tak aby samochód niezależnie od sytuacji gwarantował bezpieczeństwo, stając się wzorcowym pojazdem w tym zakresie w swoim segmencie.

SEAT Tarraco