Wygląd zewnętrzny

Podstawę samochodu tworzy platforma MQB Evo, która zapewniła projektantom większą elastyczność w tworzeniu projektu.

Wymiary wersji 5-drzwiowej to:

4368 mm długości (o 86 mm więcej w stosunku do poprzedniej generacji),

1800 mm szerokości (o 16 mm mniej)

i 1456 mm wysokości (o 3 mm mniej).

Rozstaw osi wynosi 2686 mm, czyli o 50 mm więcej niż w trzeciej generacji.

W wersji Sportstourer samochód ma:

4642 mm długości (o 93 mm więcej w stosunku do poprzedniej generacji),

1800 mm szerokości (o 16 mm mniej)

i 1456 mm wysokości (o 3 mm mniej).

Rozstaw osi jest taki sam jak w wersji 5-drzwiowej.

Dzięki nowym, opływowym kształtom oraz wytłoczeniom w charakterystycznych miejscach, samochód cechuje się o 8% lepszą aerodynamiką od poprzedniej generacji.

Wnętrze

Wnętrze nowego Leona to uosobienie minimalizmu i ergonomii. Smukła deska rozdzielcza sprawia wrażenie zawieszonej w przestrzeni. Komfort użytkowania zwiększy także innowacyjne, ambientowe oświetlenie wewnętrzne wykonane w technologii LED. Tworzy ono łuk okalający całą deskę rozdzielczą, który może zmieniać kolor i natężenie światła w zależności od potrzeb kierowcy. Oświetlenie to jest także częścią systemu monitorowania martwego pola z funkcją ostrzegania o ruchu poprzecznym z tyłu.

Samochód jest również niezwykle praktyczny! W wersji 5D bagażnik ma pojemność 380 litrów (tak samo jak w III generacji) natomiast w wersji ST – aż 617 litrów ( czyli o 30 litrów więcej od poprzednika)

Wyposażenie

W nowym Leonie spotkasz cały szereg rozwiązań technologicznych i funkcji. Wszystkie modele wyposażono w system bezkluczykowego uruchamiania samochodu Kessy Go, gniazda USB, oraz system multimedialny obsługujący technologię SEAT Connect. W wersji FR dodatkowo znajdzie się wyjątkowe zawieszenie, zderzaki FR oraz 17-calowe felgi aluminiowe (z możliwością wyboru felg 18-calowych). Można będzie również personalizować wnętrze tak, aby wykończenie foteli oraz kierownicy idealnie współgrało z kolorem karoserii. Ponadto można liczyć na przyciemniane szyby, podświetlane nakładki progowe oraz oświetlenie LED w przednich drzwiach.

Dla osób które cenią sobie komfort jazdy oraz stylowe wykończenie stworzona została wersja Xcellence. Auto nabiera w niej charakteru dzięki chromowanej listwie wokół szyb oraz przedniemu grillowi z motywem diamentu.

Kolejne wersje wyposażenia to Style i Reference. W obu wersjach standardowo dostępne są elektryczne lusterka boczne, układ ESC, sześć poduszek powietrznych oraz czujniki ciśnienia w oponach. Wersja Style oferuje również skórzana kierownicę, podgrzewane lusterka boczne oraz możliwość montażu 17-calowych felg (w standardzie dostępne będą 16-calowe)