Oświetlenie

Całkowicie LED-owe reflektory o charakterystycznym dla marki kształcie i chłodnej białej barwie zapewniają niezrównaną jasność, jednocześnie integrując wszystkie najważniejsze funkcje: światła mijania, światła drogowe, światła do jazdy dziennej oraz dynamiczne kierunkowskazy. Na lusterkach bocznych znajdują się zintegrowane kierunkowskazy LED oraz w opcjonalne światła powitalne które wyświetlą słowo „Hola!” na podłożu obok drzwi.

 

Tył samochodu posiada oświetlenie na całej szerokości. Rozwiązanie to uwydatnia linie pojazdu oraz wyróżnia go z tłumu. Dynamiczne kierunkowskazy jeszcze dokładniej zasygnalizują zmianę kierunku jazdy. Ambientowe, pełne oświetlenie LED wewnątrz nowego SEAT-a Leona sprawia, że każda podróż będzie wyjątkową przygodą, a wnętrze samochodu nabierze unikalnego charakteru. Subtelne oświetlenie rozjaśnia przestrzeń z przodu kabiny od przednich drzwi po górną część deski rozdzielczej. Tworzy ono świetlny łuk, który uzupełnia wygląd wnętrza nowego Leona.

System dynamicznie reaguje na potrzeby kierowcy (np. na przełączenie trybu jazdy, zmieniając kolor i ton oświetlenia).

Łączność

Nowy SEAT Leon to pierwszy samochód tej marki w pełni połączony z siecią. Kluczowym elementem jest 10,25 calowy wirtualny kokpit oraz 8,25 calowy ekran multimedialny. Można go rozbudować do 10-calowego ekranu Retina z nawigacją 3D, funkcją sterowania głosem oraz rozpoznawaniem gestów.

 

Funkcja rozpoznawania głosu rozumie język „naturalny”. Oznacza to, że można korzystać ze słów potocznych i odnosić się do wcześniejszych odpowiedzi skierowanych do systemu medialnego. Dzięki temu jeszcze szybciej znajdziesz ulubioną muzykę lub cel podróży w nawigacji. Swój telefon połączysz z samochodem przez system Full Link. Wszystkie najpotrzebniejsze funkcjonalności są dostępne z poziomu kierownicy aby jak najmniej rozpraszać kierowcę. Dzięki opcjonalnemu schowkowi z funkcją bezprzewodowego ładowania telefonu i wzmacniaczem sygnału, zgodnemu ze standardami Qi, użytkownicy nie muszą martwić się utratą zasilania w urządzeniach.

 

Wbudowana karta SIM gwarantuje ciągłe połączenie z cyfrową rzeczywistością. Samochód na bieżąco pobiera informacje z chmury dotyczące np. ruchu ulicznego, dostępnych miejsc parkingowych lub lokalizacji stacji benzynowych razem z cenami paliwa. Zapewnia również dostęp do internetowego radia.

 

Aplikacja SEAT Connect, to klucz do nowej rzeczywistości. Umożliwia zdalne sterowanie wieloma funkcjami, gwarantując maksymalną przyjemność z jazdy i większe bezpieczeństwo. Po opuszczeniu samochodu użytkownicy mają dostęp do informacji takich jak miejsce zaparkowania czy stan pojazdu (w tym drzwi i świateł) Dodatkowo w wersji hybrydowej można zdalnie zarządzać procesem ładowania oraz sterować układem klimatyzacji.

Szeroka gama silników

Model dostępny jest wariantach napędu z silnikiem benzynowym (TSI), Diesla (TDI), mild hybrid (eTSI) oraz hybrydowej plug-in (eHybrid). Samochody wyposażone w automatyczną skrzynię biegów z podwójnym sprzęgłem mogą korzystać z technologii elektrycznej zmiany biegów (shift-by-wire).  Nowa technologia przekłada się nie tylko na lepszą ekonomię spalania, ale także większą przyjemność z jazdy.

 

Kierowcy mogą korzystać ze zdefiniowanych trybów jazdy, czyli Eco, Normal i Sport, a także stosować przesuwaną skalę, dostosowując nowego SEAT-a Leona do indywidualnych wymagań.

 

 

W gamie silników znajdziemy:

  • 1.0 TSI o mocy 90 lub 110 KM
  • 1.5 TSI o mocy 130 lub 150 KM
  •  2.0 TSI, 190 KM
  •  2.0 TDI, o mocy 115 lub 130 KM
  • eHybrid składająca się z silnika 1.4 TSI i silnika elektrycznego. Moc takiego układu to 204 KM
  • silniki eTSI o mocy 110 KM (1.0 TSI) i 150 KM (1.5 TSI)